DİYARBAKIR YATIRIMCISINA FİZİBİLİTE HAZIRLAMA EĞİTİMİ

DİYARBAKIR YATIRIMCISINA FİZİBİLİTE HAZIRLAMA EĞİTİMİ

Diyarbakır’da yatırım yapmakta olan yatırımcılara destek olmak amacıyla başlatılan “Fizibilite Çalışmasının Önemi ve Bütçeleme Teknikleri Eğitim” projesi uygulanmaya başladı.
Derneğimiz tarafından hazırlanarak Karacadağ Kalkınma Ajansı 2013 Yılı Teknik Destek programına sunulan “Fizibilite Çalışmalarının Önemi ve Bütçeleme Teknikleri Eğitimi” projesi Ajans tarafından desteklenmeye değer görülerek iki kurum arasında proje sözleşmesi yapılmıştır. Proje çerçevesinde Diyarbakır ilindeki yatırımcılarımız için 2 günlük “Fizibilite Hazırlamanın Önemi ve iki günlük Bütçeleme Teknikleri eğitimi verilmesi planlanmıştır. 26-27 Ekim 2013 tarihlerinde Karacadağ Kalkınma Ajansı seminer salonunda başlayan eğitime DİSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman AKYIL, yönetim kurulu üyeleri ve 60 katılımcı katıldı. Katılımcılara iki gün boyunca Prof. Dr. İsmet BARUTÇUGİL tarafından fizibilite hazırlamanın önemi konulu eğitim verildi. Oldukça yüksek katılım ve büyük bir ilgiyle izlenen eğitim süresince fizibilite hazırlamanın yatırım yapma aşamasında ne derece önemli bir unsur olduğu konusu uzman ve katılımcılar tarafından karşılıklı olarak tartışıldı.

FizblEt-2

2-3 Kasım 2013 tarihlerinde yine Karacadağ Kalkınma Ajansı seminer salonunda katılımcılara “Bütçeleme Teknikleri” konulu eğitim verilecek.