“Kentimizi ve Markalarımızı Tanıyalım ” programı kapsamında Dicle Mermer A.Ş’yi ziyarette bulunduk.

“Kentimizi ve Markalarımızı Tanıyalım ” programı kapsamında Dicle Mermer A.Ş’yi ziyarette bulunduk.

Diyarbakır Sanayici ve İş Adamları Derneği düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz “Kentimizi ve Markalarımızı Tanıyalım” programı kapsamında Dicle Mermer A.Ş’ye kurum müdürleri, STK başkan ve üyelerimizle ziyarette bulunduk.

Kentimizi ve Markalarımızı Tanıyalım” projesi kapsamında Gerçekleştirildiğimiz ziyaretlere bir yenisi daha eklendi. Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Dicle Mermer A.Ş gerçekleştirilen ziyarete Vergi Dairesi Başkanı Osman ÖZBAKIR, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İlhan KARAKOYUN, GÜNTİAD Başkanı İhsan OĞURLU, OSGİAD Başkanı Hüsnü PERVANE, OSB Başkan vekili M. Beşir YILMAZ, OSB Müdürü Mehmet ÖZEL, KOSGEB Müdürü Mehmet FİDAN, basın mensupları ve iş damları katıldı. Ziyaret kapsamında konuşma yapan Dicle Mermer A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Topalan, ticari geçmişi ile ilgili bilgiler verirken sanayiciliğin zorlukları hakkında bilgiler verdi.

“SANAYİ ODASI KURULMASI ŞART”
 Sezai TOPALAN‘ın konuşmasının ardından söz alan DİSİAD başkanı Burç BAYSAL ise kentin var olan potansiyeli ile sanayi odası kurulması gerektiğini , bunun için çalışmalarda bulunacaklarını belirtti.
Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İlhan KARAKOYUN ise son yıllardaki ekonomik gelişmelere dikkat çekerek , gelinen noktada çok iyimser bir tablonun karşılarında olduğunu vurguladı.