‘Yoksulluğun dili, dini ve ırkı yok’

‘Yoksulluğun dili, dini ve ırkı yok’

DİSİAD yönetimi, son dönemlerde baskı ve soruşturmalara maruz kalan Sarmaşık Derneği’ne destek ziyaretinde bulundu. Burada konuşan Dernek Başkanı Mızrak, yoksulluğun dili, dini ve ırkının olmadığını belirterek, “Yoksulluk için yapacağımız tek şey yardım olmalıdır” dedi.

 

DİYARBAKIR Sanayici ve İşadamları Derneği (DİSİAD) Başkanı Burç Baysal ile yönetimi, son dönemlerde baskı ve soruşturmalara maruz kalan ve kendilerine yapılan hibe yardımları geri istenen Sarmaşık Derneği’ne destek ziyaretinde bulundu. Baysal ile yöneticilerini, Sarmaşık Derneği Genel Başkanı Selçuk Mızraklı, Dernek Genel Sekreteri Şerif Camcı ve Genel Saymanı Mehmet Işıktaş karşıladı. Ziyarette konuşan Mızrak, Sarmaşık üzerindeki baskılara dikkat çekerek, “Birçok çevrenin dahil olduğu bir süreç yaşandı. Bizim yaptığımız iş çok güzel bir iştir. Türkiye’de güzel işler hiçbir zaman sevilmez. Yoksulluk Diyarbakır’a özgü bir şey değildir. Yoksulluk bir siyasi partiye özgü de değildir. Yoksulluğun dili, dini, ırkı yoktur. Yoksulluk ile yapacağımız tek şey yardım olmalıdır. Söz konusu Diyarbakır olunca her şey farklı oluyor. Yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Ardından konuşan Baysal, Sarmaşık Derneği’ne yapılan hukuksuzluğu kabul etmeyeceklerini belirterek, Sarmaşık ile dayanışma içinde olacaklarını söyledi. (DİHA)