Zuhat Hasip AYDIN

Zuhat Hasip Aydın 1980’de Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde doğmuştur. Öğrenim hayatının tüm aşamalarını Diyarbakır’da tamamlayan Zuhat Aydın, lisans eğitimini Dicle Üniversitesi Matematik Bölümü’nde tamamlamıştır.

İş hayatına 2011 yılında kardeşi Mehmet Caner Aydın ile kurduğu  2-A Grup Otomotiv ile başlamıştır. Yıllar içinde otomotiv ana başlığı altında günlük kiralama sektöründe HERTZ ve GARENTA’nın bayiliklerini açmış bunun yanında kendi kurup geliştirdikleri markaları olan PERLA FİLO ile de hizmetlerini, Türkiye’nin altı farklı iline taşımışlardır.

Otomotiv sektörüne olan ilgisi Zuhat Aydın’ın bu sektördeki hizmet ağını genişletmesine sebep olmuş ve 2013’ten bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren IKINCIYENI.COM’un bayiliği ile araç ekspertiz hizmetleri veren EFT EKSPERTİZ markalarının bayiliğini almıştır.  Bu iki değerli bayilik yanında sigorta sektöründe faaliyet gösteren SIGORTANOM.COM’u kurarak kurumun gelişimine ve faaliyetini sürdürmesine katkı sağlamıştır.

Zuhat Aydın, tarım konusundaki hobisini değerlendirerek, ailesinin tasarrufunda olan arazilerde gerçekleştirdiği Tarımsal faaliyetleri, sunduğu hizmetler arasına eklemiştir.

Diyarbakır’ın kalkınmasına katkı sağlayacak her türlü etkili projede yer almaya çalışmış ve bu çerçevede DİSİAD’a katılmıştır. DİSİAD yönetim kurulu üyeliği halen devam eden Zuhat Aydın, evli ve bir çocuk babasıdır.