Çarşamba , 17 Temmuz 2019
Anasayfa » Haber Arşivi » DiSiAD’ın ilk kadın sanayicisi

DiSiAD’ın ilk kadın sanayicisi

Diyarbakır Sanayici ve İşadamları Derneği, kuruluşundan bu yana ilk kez bir kadın sanayiciyi üye yaptı. Güney Yapı yönetim kurulu Başkanı Nevin İl’e üyelik rozetini DİSİAD Başkanı Burç Baysal taktı.

DİSİAD kentin marka ve firmalarını tanıtmak ve destek olmak amacıyla başlattığı gezileri sürdürüyor. Tanıtım organizesi kapsamında DİSİAD yönetim kurulu ve üye işadamları, Organize Sanayi bölgesinde bulunan Dış Cephe Kaplama üretimi yapan Güney Yapı ve BER ONER mermer’in fabrikalarını ziyaret etti. Destek ve tanıtım amaçlı gezinin ilk durağı Güney Yapı oldu. İşadamları Fabrika Yönetim Kurulu Başkanı Nevin İl’e görüşerek fabrikanın durumu hakkında bilgi aldı. Fabrika bünyesinde toplam 130 elemanın istihdam edildiğini söyleyen Nevin İl, dış kaplama malzemelerinin iç pazarda büyük talep gördüğünü, Batı illerinin yanı sıra ihracata dönük imalat yaptıklarını söyledi.

Moral ve destek gezisi
DİSİAD Başkanı Burç Baysal ise, yaptıkları gezinin firma ve marka tanıtımı gezisinin bir ayağı olduğunu, Diyarbakır markalarını üreten fabrika ve yöneticilerine hem destek hem de moral vermek için ziyaretleri gerçekleştirdiklerini söyledi. Baysal, “Markalarımızı şehirle bütünleştirmek istiyoruz. Geziler moral ve destek amaçlı. Yatırımcılar açısından henüz çözülmemiş sorunlar var, bu alanda da inisiyatif alıp çözümlere destek ve yardımcı olmak istiyoruz. OSB’deki alt yapı sorunlarının henüz çözülmemiş olmasının verdiği sıkıntıların bir an önce ortadan kalkması için elbirliği ile çalışmalar yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz’’ dedi.
İlk kadın üye
Konuşmaların ardından, DİSİAD adına bir ilk gerçekleştirildi. Kurulduğu tarihten bu yana hiç kadın üyesi bulunmayan DİSİAD’ın ilk sanayici kadın üyesi Güney Yapı yönetim kurulu başkanı Nevin İl oldu. Nevin İl’in üyelik rozetini başkan Burç Baysal taktı. Nevin İl, ilk kadın üye olmasının sevindirici ve anlamlı olduğunu, kadın üye sayısının artmasının Diyarbakır’daki kadın girişimciler açısından olumlu bir gelişme olarak değerlendirmek gerektiğini söyledi.
İkinci durak; BER ONER
Güney Yapı’dan sonra DİSİAD yönetim kurulu ve işadamları yönetim kurulu başkanlığını bir kadının yaptığı BER ONER mermercilik’i ziyaret etti. BER ONER mermercilik yönetim kurulu Başkanı Rozan Berkpınar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu destek gezisi bizim için moral oldu. Mermer sektörünün geliştirilmesi gereken bir sektör olduğunu, Diyarbakır için de büyük önem arz ettiğini belirterek, “Diyarbakır’ın gülümsemesi lazım. Bunun için hepimize büyük görevler düşüyor ve görev almalıyız. Bölgedeki barış hepimizin faydasına olacak’’ dedi.

Bu habere de bakabilirsiniz.

DERNEĞİMİZ ÖNCÜLÜĞÜNDE DİYARBAKIR İŞ DÜNYASI ALMANYA’YA ÇIKARTMA YAPTI

SUNEXPRESS Tarafından 19 Haziran’da Diyarbakır/ALMANYA direk uçuş seferleri başlatıldı. Derneğimiz öncülüğünde uluslararası ilk uçuş seferlerinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir