DTSO Yönetimi DİSİAD’ı Ziyaret etti

DTSO Yönetimi DİSİAD’ı Ziyaret etti

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeleri DİSİAD’a nezaket ziyaretinde bulunarak kentin kalkınması için işbirliğinin geliştirilmesi yönünde görüş alış verişinde bulundular.

1 Haziran 2013 tarihinde yapılan seçimlerden sonra göreve gelen DTSO’nun yeni yönetim kurulu başkanı Ahmet SAYAR ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri DİSİAD Başkanı Burç BAYSAL’ı makamında ziyaret ettiler.

Başta Diyarbakır olmak üzere bölgemiz ve ülkemiz kalkınması için önemli projeleri hayata geçirmek istediklerini belirten DTSO Başkanı Ahmet SAYAR; Diyarbakır’ın çözüm bekleyen çok önemli sorunları var. Bu sorunların çözümü için de tüm kurum ve kuruluşların işbirliği yapmaları gerekiyor. Organize Sanayi Bölgesinin mevcut sorunlarının çözümü ile birlikte ek OSB’nin sorunlarının da en kısa sürede çözüme kavuşturulması için çabalarımızı yoğunlaştırmalıyız. Kentin tüm alt ve üstyapılarının acil olarak ele alınması ve çözüme kavuşturulması gerekiyor. Kurumlar arası koordinasyon eksikliğinden kaynaklı olarak uzayan altyapı çalışmalarının hızla sonuca ulaştırılması için de biz STK yöneticilerinin öncelikleri arasında yer almalıdır. Bu yönde yapılacak tüm çalışmalara DTSO katkı sunmaya hazırdır. DSTO tarafından yapılacak tüm çalışmalarda ve üretilecek tüm projelerde yerel STK’ların da görüş ve önerilerine başvurulacaktır.

DTSO’nun yeni yönetimine ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek yeni yönetime başarılar dileyen DİSİAD Başkanı Burç BAYSAL; DTSO’nun bu kentin kalkınmasında çok büyük rolü var. Genç ve dinamik bir yönetim kuruluna sahip olan oda yöneticilerinin tüm çalışmalarında DİSİAD gerekli desteklerini sunacaktır. Diyarbakır’ın sorunlarını çözme anlamında tüm ilgili kurum ve kuruluşların işbirliği içerisinde hareket etmesine inanıyoruz. DİSİAD olarak bu yönde yapılacak tüm çalışmaların yanında yer alırız.