Cumartesi , 20 Temmuz 2019
Anasayfa » Haber Arşivi » B.Ş.B. Eş Başkanı ile Birlikte O.S.B Yeni Yönetimini Ziyaret Ettik

B.Ş.B. Eş Başkanı ile Birlikte O.S.B Yeni Yönetimini Ziyaret Ettik

Kentimiz ve Markalarımız kampanyası dahilinde gerçekleştirdiğimiz firma ziyaretlerini bu ay B.Ş.B Eş Başkanı Sayın Fırat ANLI ile birlikte O.S.B. yeni yönetim kurulu ve O.S.B. ‘ de üretim yapan Y.K. Başkan Yardımcımız Sayın Beşir Yılmaz’ a ait Beden Mermer firmasını ziyaret ettik.

Ziyarette konuşan O.S.B. Ynt. Krl. Bşk. Vekili Abdulkadir Karavil Büyükşehir Bşk. Fırat ANLI ve DİSİAD Y.K.’ na ilgisinden dolayı teşekkür etti. Karavil konuşmasında O.S.B.’ deki yolların ve asfaltların talebini ileten Karavil “Belediye’ nin imkanlarının kısıtlı olduğunu biliyorum. Ancak yol sorununun çözüm bulmasını istiyoruz. O.S.B.’ deki yollar oldukça sorunlu. Bunun bir kısmı Karayolları bir kısmı ise Belediye tarafından yapılabilir” dedi. DİSİAD Bşk. Burç BAYSAL konuşmasında kentin siyasal yapısı, çözüm süreci ve iş dünyasının sorunlarına değindi. Diyarbakır olarak yöneticiler konusunda şanslı bir dönem yaşadıklarını belirten Burç BAYSAL çözüm süreci ve barışa vurgu yaptı. Bölgede gerginliğe neden olan karakol ve kale-kol yapımına değinen BAYSAL “Barışa doğru gittiğimiz yolun uzun ve sancılı bir yol olacağı geçmişte Dünya’ daki emsallerinden gördüğümüz gibi sancılı dönemler olacağı konusunda bir parça fikrimiz var idi, fakat içinde bulunduğumuz sorunların gerçek anlamda zor günler yaşattığının bir gerçek olduğunu belirtmek isterim. Bugün ve yarın yaşayacaklarımız bize önemli bir olguyu hatırlatıyor. SİYASETİN İÇİNDE KONUMLANANLARIN BUGÜN FAZLASI İLE İNSİYATİF alması gerekliliği görülmektedir. Bugün barışa gittiğimiz yolda karakol ve kale-kol yapımları süreci tahrik ettiği gerçekliliğini de belirtmek ve buna kamuoyu yaratmak için yapılan yol kapama eylemlerinin de doğru bulmadığımızı belirtmek isteriz.” dedi.

osbziyaret2
B.Ş.B. Eş Bşk. Fırat ANLI İş Dünyası’ nın Yerel Yönetim’ den taleplerini dinleyerek geniş bir coğrafyaya sahip olan Diyarbakır’ ın nüfusunun giderek arttığını belirten Fırat ANLI gelişen nüfus yoğunluğunun beraberinde sorunlarında getirdiğini söyledi. Çözümü ve daha kaliteli hizmet sunmak için bir takım çalışmalar yaptığını hatırlatan Firat ANLI “Şu anda beş yıllık geliştirdiğimiz stratejimizi belirliyoruz. Belirlediğimiz strateji sayesinde kent ile ilgili sorunları çözmeye çalışacağız.” dedi.

osbziyaret3

Bu habere de bakabilirsiniz.

DERNEĞİMİZ ÖNCÜLÜĞÜNDE DİYARBAKIR İŞ DÜNYASI ALMANYA’YA ÇIKARTMA YAPTI

SUNEXPRESS Tarafından 19 Haziran’da Diyarbakır/ALMANYA direk uçuş seferleri başlatıldı. Derneğimiz öncülüğünde uluslararası ilk uçuş seferlerinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir