Cuma , 19 Temmuz 2019
Anasayfa » Haber Arşivi » Halkların Demokratik Partisine Yapılan Saldırılar İle İlgili Basın Açıklamamız

Halkların Demokratik Partisine Yapılan Saldırılar İle İlgili Basın Açıklamamız

Demokrasinin Sürdürülebilir kurumsal bir kimliğe kavuşması, halkın iradesinin sandığa sağlıklı yansıması ile mümkündür. Bun nedendir’ki adil koşullardaki seçimler demokrasinin inşasının olmazsa olmazıdır. Ülkemiz de yıllardır özlemini çektiğimiz Barışa ve barışa olan inancımız gerçekleşmesi demokrasinin kurumsallaşmasına bağlıdır. Barış sürecinin asli bileşenlerinden biri olan Halkaların Demokratik Partisine (HDP) yönelik yapılan saldırıları kınıyor ve kaygı verici buluyoruz. Bu tür pürovakatif saldırıların seçime gölge düşürmesi adına en etkin önlemler alınmalı,failler ve arkasındaki karanlık güçler açığa çıkarılmalıdır.

7 Haziran Seçim öncesi HDP’ye yapılan saldırılar başta olmak üzere tüm siyasi partilere yapılan saldırıları ülkemize, Demokrasi ve Barış sürecine yapılan saldırılar olarak değerlendiriyoruz. Seçim sürecinde tüm siyasi partileri sağduyulu davranmaya davet ediyoruz. Demokratik olgunluk içerisinde bir seçim sürecini tamamlamak için siyasi partilerin kullandığı dil ve üslubun ne kadar önemli olduğunu anlamamız için son saldırılara bakmamız yeterlidir.

Saldırıda yaralananlara acil şifalar dileriz. Bun menfur saldırıların sonuna kadar takipçisi olacağımızı belirtiriz.

DİSİAD Yönetim Kurulu 

Bu habere de bakabilirsiniz.

DERNEĞİMİZ ÖNCÜLÜĞÜNDE DİYARBAKIR İŞ DÜNYASI ALMANYA’YA ÇIKARTMA YAPTI

SUNEXPRESS Tarafından 19 Haziran’da Diyarbakır/ALMANYA direk uçuş seferleri başlatıldı. Derneğimiz öncülüğünde uluslararası ilk uçuş seferlerinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir