Çarşamba , 17 Temmuz 2019
Anasayfa » Haber Arşivi » OSB Sorunlarına Çözüm Arayışlarımız Devam Ediyor.

OSB Sorunlarına Çözüm Arayışlarımız Devam Ediyor.

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nin sorunlarına çözüm bulmak amacıyla İl Valimiz Sayın Mustafa Toprak ve ilgili kurum, kuruluş ve işadamlarımızla bir araya geldik. Karacadağ Kalkınma Ajansı Hizmet Binasında gerçekleştirilen toplantıda sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı.

Toplantıda konuşan Diyarbakır Valisi ve Diyarbakır OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toprak, “Herkesin bir bütün olarak OSB’deki sorunları çözmek için çaba harcaması lazım. Mevcut arsa tahsisleri konusunda Karacadağ Kalkınma Ajansı ile ilgili kurumlar tarafında hazırlanan raporlar ışığında gerekli işlemleri biran önce yapacağız.  Şuan 173 firma OSB’de arsa talep etmekte. Bunların arasında yerli firmalar olduğu gibi Türkiye’nin büyük şirketleri de bulunuyor. Biz elimizdeki tesisleri en verimli şekilde değerlendirmek istiyoruz. Mevcut arsaları atıl durumda olan ya da yeni yatırım yapamayacak şirketler ile ilgili işlem yapacağız. Şuan OSB’nin doluluk oranı yüzde 80 olarak görülüyor. Bunu mutlaka yüzde 90’a çıkarmalıyız. Yeni Teşvik uygulamalarında kaynaklanan fırsatları kaçırmamalıyız. Bunun için üzerimize düşenleri yapmaktan çekinmeyeceğiz” dedi.

OSBSorunlar

Sanayicinin sorunlarını her zaman gündemde tutmaya devam edeceklerini vurgulayan Diyarbakır Sanayicileri İşadamları Derneği (DİSİAD) Başkanı Burç Baysal ise şunları söyledi: “OSB’si iyi kurgulanmamış bir ilin sanayisinin gelişmesi mümkün değil. Diyarbakırlı işadamları olarak, OSB’nin sorunlarına çözüm bulmak için her türlü desteği vermeye hazırız.” dedi.

Diyarbakır OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Beşir Yılmaz ise bir yıl içinde OSB’nin kurumsallaşmasını hedeflediklerini belirterek, “Elektrik kesintisinin olmadığı, doğalgazı bağlanmış, demiryolu bağlantısı olan bir OSB’ye ulaşmak için elimizden geleni yapacağız. Doğalgazın bağlanmasının ardında yollarımızı yapacağız. Batı illerindeki OSB’lerde ne varsa Diyarbakır OSB’de de olacak. Kurumsallaşacağız. Başka yolumuz yok” diye konuştu.

 

Bu habere de bakabilirsiniz.

DERNEĞİMİZ ÖNCÜLÜĞÜNDE DİYARBAKIR İŞ DÜNYASI ALMANYA’YA ÇIKARTMA YAPTI

SUNEXPRESS Tarafından 19 Haziran’da Diyarbakır/ALMANYA direk uçuş seferleri başlatıldı. Derneğimiz öncülüğünde uluslararası ilk uçuş seferlerinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir