Perşembe , 18 Temmuz 2019
Anasayfa » Basında DİSİAD » DİSİAD’dan yatırımcılara çağrı

DİSİAD’dan yatırımcılara çağrı

Diyarbakır Sanayici ve İşadamları Derneği (DİSİAD), Kale Gurubu’nun bölgede yatırım yapacağı haberlerinin memnuniyet yarattığını belirterek, diğer yatırımcıları da Diyarbakır’da yatırım yapmaya çağırdı.

DİSİAD Başkan Vekili Burç Baysal imzası ile yapılan açıklamada, Kale Gurubu tarafından bölgede yeni yatırımlar yapılacağına dair kararlar alındığının öğrenildiğine yer verilerek, “Umut ediyoruz ki bu türden yatırımlar başka yatırımcılar için de emsal olur, bölgemize çok daha fazla yatırımcılar gelirler” denildi.
DİSİAD’tan yapılan açıklamada, derneğin kuruluşundan bu yana başta bölge yatırımcıları olmak üzere tüm yerli ve yabancı yatırımcıların bölgeye yatırım yapmaya davet edildiği belirtildi. Açıklamada, kendi üyelerinin bölgede yatırım yapmalarını teşvik edildiği ve bunda da başarılı olunduğuna da yer verilerek, şöyle denildi:
“Nihayetinde başta ilimiz olmak üzere bölge genelinde son yıllarda artan yatırımların tamamına yakını ilimiz ve bölgemiz yatırımcıları tarafından yapılan yatırımlardır. Bölgemizde yaşanan sıkıntılı dönemlerde bölgede durma noktasına gelen yatırımların son yıllarda giderek artması herkes gibi bizleri de ziyadesiyle memnun etmiştir.
Kale Gurubu’nun bölgeye yatırım yapma kararı oldukça anlamlı ve ümit vericidir. DİSİAD adına bu kararı alan Kale Gurubu yöneticilerine sonsuz teşekkürlerimizi sunmakta onur duyuyoruz. Ve kentimiz Diyarbakır’a yatırım yapmaları için kendilerini Diyarbakır’a davet ediyoruz. Gerek Kale Gurubu’nun, gerek bundan sonraki süreçte bölgemizde yatırım yapacak tüm yatırımcılara DİSİAD olarak her türlü desteği sunacağımızı basın aracılığıyla ilan ediyoruz.”

Bu habere de bakabilirsiniz.

Valilik ve belediye el ele verdi, Diyarbakır‘ı turizmde tanıtıyor

FUNDA ÖZKAN funda.ozkan@aksam.com.tr Diyarbakır Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Burç Baysal geçenlerde aradı: “Diyarbakır turizmi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir